Alapállapot-jelentés szükségessége
A környezeti hatásvizsgálati és az egységes környezethasználati engedélyezési eljárásról szóló 314/2005. (XII. 25.) Korm. rendelet szerint egységes környezethasználati engedély köteles tevékenységek esetén a környezethasználó egy alkalommal alapállapot-jelentést köteles készíteni és benyújtani a felügyelőség részére, amelynek tartalmaznia kell a földtani közeg és a felszín alatti vizek veszélyes anyagokkal való szennyezettségére vonatkozó információkat. Az alapállapot-jelentést az egységes környezethasználati engedély iránti kérelemhez vagy a környezetvédelmi felülvizsgálathoz csatolva kell benyújtani. Az alapállapot-jelentés elkészítésére vonatkozó előírás 2014. január 17-től hatályos.
Alapállapot-jelentés tartalma, készítése
Az alapállapot-jelentés fogalmának jelentése a földtani közeg és a felszín alatti vizek veszélyes anyagok általi szennyeződésének mértékére vonatkozó információ.
Az alapállapot-jelentést a felszín alatti vizek védelméről szóló 219/2004. (VII. 21.) Korm. rendelet 13. számú mellékletében meghatározott tartalommal, az Európai Bizottság által kidolgozott útmutató figyelembevételével kell elkészíteni. Az alapállapot-jelentés két fő részből áll:
- A terület korábbi és további használatának bemutatása;
- A felszín alatti vizek, a földtani közeg állapotának bemutatása (amely elkészítése indoklással mellőzhető, ha a terülten korábban végzett tevékenységből származó szennyeződés nem feltételezhető, és az elkezdeni vagy folytatni kívánt tevékenység nem veszélyezteti a felszín alatti vizeket és a földtani közeget).
Az alapállapot-jelentés kapcsán felmerült kérdéseivel és megrendeléssel kapcsolatban keresse szakértőnket.
Vissza az Egyéb információk oldalra